Schaldemosevej 7, 2. th., 8900 Randers C

Schaldemosevej 7, 2. th., 8900 Randers C, Randers C 8900

Beskrivelse

Hyggelig 2'er med altan centralt i Randers C
Velindrettet og hyggelig 2-værelses lejlighed på 65 m² beliggende på Schaldemosevej i Randers C. Lejligheden passer perfekt til singler, par eller som en god begynderlejlighed til en attraktiv husleje.
Lejligheden byder på et pænt og velholdt køkken med god bord- og skabsplads samt et dejligt lysindfald, som skaber en lys og indbydende atmosfære. Badeværelset fremstår funktionelt og velholdt med integreret bruseløsning samt flotte hvide klinker på både gulv og vægge.
Den rummelige stue har flotte trægulve, dekorativ loftliste og store vinduespartier, der giver et skønt naturligt lysindfald. Fra stuen er der direkte udgang til egen altan, hvor man kan nyde de varme dage. Soveværelset har en god størrelse og har samme pæne trægulv som stuen, samt et godt lysindfald fra stort vindue.
Øvrige forhold
Husdyr:
Tilladelse til husdyr kan i visse tilfælde gives – kontakt os for nærmere oplysninger.
Parkering:
Lejemålet har ikke tilknyttet parkering.
El:
El afregnes direkte til forsyningsselskab.
Området
Området omkring Schaldemosevej er roligt og centralt beliggende med kort afstand til indkøb, offentlig transport og grønne områder. Der er gåafstand til Randers centrum med caféer, butikker og byliv, ligesom både daginstitutioner, fitness og uddannelsesmuligheder findes i nærområdet. Derudover er der gode forbindelser til motorvejsnettet og resten af byen.
Læs mere
Læs mindre

Kontakt udlejer

Log ind for at kontakte udlejeren og få adgang til kontaktoplysninger.

Husleje

3.686 kr/md

Depositum: 11.058 kr

Forudbetalt husleje: 3.686 kr

57 kr/m²

Ejendomsdetaljer

AnnoncetypeTil leje
TypeLejlighed
AdresseSchaldemosevej 7, 2. th., 8900 Randers C
ByRanders C 8900
RegionRegion Midtjylland
Kvadratmeter65 m²
Værelser2